—
Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.
—
Najlepsze komponenty znanych producentów z listy Tier 1
—
Profesjonalna i kompleksowa obsługa
—
Najlepsze finansowania dostępne na rynku
Fotowoltaika — na co zwrócić uwagę przy jej wyborze i zakupie? Opowiadamy o tym w artykule, bo same parametry techniczne urządzeń są tylko jednym z wielu kryteriów, które powinno się uwzględnić przy podejmowaniu decyzji.
Wiesz, że fotowoltaika jest odpowiedzią na wiele współczesnych problemów związanych z energetyką i klimatem. Skoro czytasz ten artykuł, zapewne skłaniasz się ku inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Czy jednak masz świadomość, na co zwrócić uwagę przy wyborze i zakupie fotowoltaiki, a szerzej – wyborze projektantów oraz instalatorów? Poniżej wyjaśniamy, dlaczego należy przyjrzeć się:
Dostępne w ramach programów publicznych dofinansowanie do fotowoltaiki stanowi jeden z podstawowych argumentów na rzecz inwestycji w odnawialne źródła energii. To, że w ostatnich latach cieszą się one dużym zainteresowaniem, wynika w znacznej mierze właśnie z możliwości pozyskania części środków na zakup i montaż instalacji słonecznej.
Programem, który przyczynił się do boomu na fotowoltaikę, okazał się Mój Prąd. Wdrażany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przyniósł spektakularne efekty w każdej z trzech dotychczasowych edycji. Dość powiedzieć, że do lutego 2022 roku w ramach „Mojego Prądu” wypłacono przeszło 270 tys. dofinansowań na kwotę ok. 1,31 mld zł. Już sama liczba 444 tys. złożonych wniosków robi wrażenie. A na 2022 rok zapowiedziano nową, rozszerzoną edycję programu.
Panele fotowoltaiczne — na co zwrócić uwagę, jeśli mają zostać objęte dotacją? Przede wszystkim zapoznaj się z zasadami wybranych programów – Mój Prąd, Czyste Powietrze, Agroenergia czy regionalnymi, właściwymi dla Twojego miejsca zamieszkania. Sprawdź, ile środków można otrzymać, jakie warunki techniczne musi spełniać instalacja czy jakie są terminy na złożenie niezbędnych dokumentów i wniosków.
Pamiętaj, że nasza firma kompleksowo wspiera Cię w wyborze programu dotacji i skutecznym pozyskaniu środków, dzięki czemu instalacja staje się tańsza np. o kilka tys. zł.
Ważnymi aspektami, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie paneli fotowoltaicznych, są ich ilość i moc. Łącznie moc znamionowa instalacji powinna ściśle odpowiadać zapotrzebowaniu energetycznemu w konkretnym budynku.
Od 2022 roku nowych prosumentów będzie obowiązywał zmieniony system rozliczeniowy. Oznacza to, że przy projektowaniu systemu solarnego należy się zastanowić, jaka moc będzie aktualnie opłacalna. Fotowoltaika dla rolnika, przedsiębiorcy czy właściciela domu jednorodzinnego daje równie optymistyczne perspektywy osiągania oszczędności. Ważne jednak, aby zawsze zachowywać odpowiednią proporcję i uwzględniać indywidualne potrzeby w konkretnym budynku.
Na co zwrócić uwagę przy montażu fotowoltaiki? Nawet najmocniejsza i najlepsza jakościowo instalacja fotowoltaiczna nie zadziała na miarę swoich możliwości, jeżeli została zamontowana nieprawidłowo. Dlatego przy zakupie modułów i pozostałych elementów upewnij się, że firma, której powierzasz montaż, ma w tym zakresie doświadczenie i jest w stanie zapewnić 100-procentowo profesjonalną, rzetelną realizację. Błędy popełnione na etapie montażu skutkują potencjalnymi uszkodzeniami czy niższą wydajnością systemu.
Nowoczesna fotowoltaika dla domu jest inwestycją obliczoną na całe dekady wydajnego działania. Wiesz zatem, na co zwrócić uwagę przy zakupie paneli fotowoltaicznych – na długość i zakres gwarancji, która może być udzielona na:
Należy również rozróżnić gwarancję na samo działanie urządzenia, jak i sprawność uzysku na przestrzeni lat, np. 25. Teraz czytając umowę na montaż fotowoltaiki, będziesz już wiedzieć, na co zwrócić uwagę.
Niezależnie od tego, czy to fotowoltaika dla firm, rolników czy klientów indywidualnych, nawet najmniejsze systemy solarne powinny być projektowane i wykonywane z troską o każdy detal, który ostatecznie decyduje o sprawności i trwałości. Skorzystaj z naszej kompleksowej oferty, aby po zrealizowaniu inwestycji pomyśleć: „to był naprawdę dobry zakup pod każdym względem!”.